V četrtek, 26.3.2015, se je v telovadnici OŠ Sv. Tomaž odvijala vsakoletna revija otroških pevskih zborov občin Ormož, Središče ob Dravi in Sv. Tomaž. Organizator, JSKD izpostava Ormož, je pripravil 2 koncerta, na katerem je nastopilo 15 otroških zborov iz vrtcev, osnovnih šol in glasbene šole. Pevci OŠ Ormož smo se predstavili z dvema otroškima zboroma.

Starši in ostali poslušalci so lahko spremljali zanimiv in pester pevski program, ki ga je spremljala in strokovno ocenjevala ga. Alenka Korpar, profesorica glasbe in zborovodkinja s številnimi izkušnjami.

Mali muzikanti, pevci iz 1. in 2. razredov, smo ob spremljavi pianistke g. Darje Žganec Horvat zapeli Kolesarsko, Če bi se svet nazaj vrtel in ljudsko Dremala, pa nič delala. 28 mladih grl se je potrudilo pokazati svoje pevsko znanje in sposobnosti. Pevci so se nastopa zelo veselili in dokazali sebi in poslušalcem, kaj zmorejo.

Otroški pevski zbor Papagaj, ki ga sestavlja kar 43 pevcev in pevk iz 3., 4. in 5. razredov, se je v barviti kombinaciji predstavil s programom, ki mora obsegati ljudsko pesem, pesem slovenskega avtorja in pesem po izbiri. Na programu je bila pesem Moja igračka, sodobna skladba mlade avtorice Urške Pompe, hudomušna ljudska iz Primorske Papjev in Omikani pes. Tudi Papagaje je spremljala pianistka ga. Darja Žganec Horvat. Zbor se je za nastop zelo potrudil, temu primerna pa je bila ocena strokovne spremljevalke revije.

Mladi pevci se takšnih nastopov, kjer lahko slišijo zbore iz sosednjih šol, zelo veselijo. Še najbolj pa so veseli obiska staršev na njihovih nastopih. Hvala vsem, ki ste nam stali ob strani.

Zborovodkinja: Alenka Šalamon
20150326_161335 20150326_161441 20150326_165400 20150326_165553