V četrtek, 8. 10. 2015, smo na naši šoli v skupnost učencev slavnostno sprejeli naše prvošolčke, najmlajše junake šole, ki so letos prvič, s torbami na ramenih, pogumno zakorakali v našo veliko šolo. Šolski bend in otroški pevski zbor sta slavnost otvorila, nato pa sta predsednica Skupnosti učencev Osnovne šole Ormož Anja Fras in podpredsednik Gašper Cvetko učence toplo pozdravila ter poudarila pomen komunikacije in medosebnih odnosov v tednu otroka z naslovom Nekaj ti moram povedati. Tako je naslov tudi pesmi, ki jo je prebrala devetošolka Ana in govori o tem, zakaj je tako pomembno, da se drug z drugim pogovarjamo. Med seboj smo si izrekli nekaj lepih besed in ugotovili, da ne smemo pozabiti na prijazen pogled, lepo besedo in topel stisk roke, pa ne samo v tednu otroka, ampak prav vsak dan.

Devetošolci so v jedilnico s ponosom pripeljali naše najmlajše, ki so pogumno držali vetrnice in izrekali zaobljubo, na koncu pa smo vsi skupaj zapeli pesem Ko si srečen … Čutiti je bilo pripadnost in neskončno vznemirjenje, prvošolčki pa so tudi uradno postali del naše velike družine.

Sanja Miškovič, mentorica skupnosti učencev