Ana Zemljič uvrščena med 5 najboljših osnovnošolskih pesnikov

V torek, 14. 6. 2016, je v Kulturnem domu Črnomelj potekala 26. Župančičeva frulica – srečanje najboljših osnovnošolskih in srednješolskih pesnikov ter deklamatorjev. Na razpis za Župančičevo frulico 2016 se je letos prijavilo 56 osnovnošolskih pesnikov iz vse Slovenije . Strokovna komisija za izbor pesnikov je delovala v sestavi: dr. Igor Divjak, Veronika Dintinjana in dr. Janko Lozar. Priporočena tema pesniškega ustvarjanja se je navezovala na temo begunci, a izbrana tema ni bila pogoj za sodelovanje na natečaju. Strokovna komisija je izbrala med pet najboljših mladih pesnikov, ki so se predstavili na zaključni prireditvi v Črnomlju, tudi našo Ano Zemljič, ki pesni v okviru literarno-recitatorskega krožka naše šole pod mentorstvom Irene Kandrič, prof.

Mlade pesnike in deklamatorje je ob predstavnikih strokovnih komisij nagovorila tudi gostujoča pesnica Bina Štampe Žmavc. Ob 26. izvedbi vseslovenske Župančičeve frulice je Zavod za izobraževanje in kulturo Črnomelj v organizaciji Tadeja Finka izdal tudi pesniško zbirko najboljših osnovnošolskih in srednješolskih pesnikov, kjer je objavljena Anina pesem Dež.

Irena Kandrič, prof.

(Foto: Tomislav Urh)

26__najboljsi_os_pesniki_s_clanoma_strokovne_komisije.800x0

Župančičeva frulica 2016 zbrani_deklamatorji-_pesniki-_strokovna_komisija

Dež

Dež pada na cvetove vrtnic,

ki prečudno lepo cvetijo v

tem deževnem maju.

Pada na asfalt in na razpoko,

ki jo je na tleh naredil potres.

Pada na ljudi, ki vsi zdolgočaseni

in muhasti hodijo čez mesto.

Pada pa še na majhnega otroka,

ki teka ter pleše po dežju

in preprosto obožuje življenje.

Ana Zemljič, 9. a

Strokovna utemeljitev Veronike Dintinjana:

»Pesem Dež Ane Zemljič je nežno intonirana, odprta za lepoto sveta, ki je prisotna ne le v cvetovih vrtnic, temveč tudi v razpoki, nastali ob potresu. Tudi tu je prisoten kontrast, med zdolgočasenimi ljudmi, ki muhasti hodijo čez mesto in malim otrokom, ki je še sposoben čudenja, ki teka in pleše po dežju, ki preprosto obožuje življenje. Opominja nas, da je osnovna sposobnost poezije: čudenje svetu okoli nas.«