V okviru Veselega decembra smo v torek, 6. 12. 2016, učenci in učitelji Osnovne šole Ormož kot prvi obiskali deželo Severolandijo na Kerenčičevem trgu in ga v celoti ovili v Ledeno pravljico. Prisotne sta najprej pozdravila in nagovorila župan Mestne občine Ormož, gospod Alojz Sok ter ravnateljica Osnovne šole Ormož, gospa Majda Podplatnik Kurpes. Nato se je pričela naša zgodba, ki je tokrat štela 367 nastopajočih. Plesno in pevsko smo se družili ves november in smo prav uživali, ko smo pripravljali in vadili plesne koreografije, saj je bila vsaka nekaj posebnega. Led so prebili učenci 5. razreda, ki so drveli in Sankaško polko žvrgoleli, učenci 2. razreda so z avtom, vlakom in letalom odšli okrog sveta, učenci 7., 8. in 9. razreda so postali kavboji in se zavrteli v ritmu Kavbojske polke, učenci 3. razreda so obiskali Gunga Gunga moža, šestošolci so nam pokazali kako zaplešemo Mal’ naprej pa mal nazaj, prvošolčki so »zatiktakali kot urce« in učencem 4. razreda je srce razbijalo Bam, Bam, Bam. Vsi skupaj smo ponovno dokazali, da je Zgodba o prijateljstvu večna in se nikoli ne konča, naša pesem pa je ogrela srca prisotnih in se razlegala po trgu. Velikokrat smo že pokazali, da znamo stopiti skupaj in drug drugemu pomagati, najbolj čaroben pa je tisti občutek, ko začutimo, da smo eno. Takrat lahko dosežemo čisto vse! In ko je cela ulica »ponorela«, je bila čarovnija popolna in vzdušje enkratno. Sledila je slavnostna otvoritev prazničnega bazarja in vstop skozi pravljična vrata. Obiskovalce so pričakale domiselno in bogato obložene stojnice, polne unikatnih izdelkov, ki so jih učenci z razredniki in sorazredniki izdelovali in pridno pripravljali že od meseca novembra. Ob pestrem dogajanju so se obiskovalci lahko okrepčali s čajem in posladkali s prazničnimi piškoti, ali pa le pokukali na stojnice in domov odnesli kakšen zanimiv spominek.