16. januarja 2017 se nas je 5 članov pehote (Špela, Žana, Alen, Gregor, Andrej) in general (Simona) odpravilo osvojit najvišji vrh v bližini šole – Hum pri Ormožu (266 m n.v.).

Mimo opekarne, po kolesarski stezi in planinski poti smo prispeli do baznega tabora, kmetije Brumen. Tam smo se sprehodili z dvema mini ponijema Neli in Laro ter kobilo Azro. Seveda nas je zanimal tudi hlev s 47 glavami goveda, med njimi smo spoznali še ne en dan starega telička. Povprašali smo tudi o molznem sistemu in g. Jožek nam je z veseljem vse pokazal in razložil.

Pot smo nadaljevali mimo nogometnega igrišča in se po stopnicah povzpeli do načrtovanega vrha. Vrh na Humu pri cerkvi nudi zelo lep razgled po bližnjih krajih, vendar nam je kljub soncu megla v daljavi zakrila lepote naše pokrajine.

Mimo vodnega stolpa smo se na drugi strani Huma po cesti skozi Pušence vrnili nazaj v šolo.

Vtisi učencev:

»Najbolj všeč mi je bilo takrat, ko smo bili pri mojem dedku.🐎🐴«

(Špela Brumen, 4. r)

»Na pohodu mi je bilo najbolj všeč, da smo si ogledovali konje ter jih sprehajali. Seveda pa je bilo solidno tudi, da smo hodili po gozdu in da me niso potem bolele noge. Skratka, vse mi je bilo zelo, zelo všeč.«

(Alen Krabonja, 5. r)

»Najbolj mi bo ostalo v spominu, kako sem se bala konjev. Najbolj zabavno je bilo, ko smo hodili po hribu navzgor.«

(Žana Dovečar, 7. r)