»Vse, razen hotela«

Kot je na naši šoli ob zaključku devetega razreda že kar običajno, so se tudi letošnji devetošolci odločili, da si stroške ob zaključevanju devetega razreda malce olajšajo, in sicer z igro, ki so jo pripravili za široko ormoško občinstvo. Ključna za uresničitev te ideje je vsako leto dobra volja učiteljice Irene Blagovič, ki učencem pomaga izbrati dramsko besedilo, nato pa jih vodi in usmerja, da igra zaživi na odru. Letošnja generacija se je tako odlično predstavila z igro Vse, razen hotela avtorice Jakobine Bračič, učiteljica Irena pa je igro priredila tako, da so lahko skorajda vsi učenci stali na odru, vsekakor pa so, če so le želeli, na svoj način pridali kamenček v mozaik tega projekta, s katerim so nazadnje poželi tri zares velike aplavze. Prvega na generalki, ki so jo odigrali v četrtek, 18. 5. 2017, dopoldne za učence od 1. do 5. razreda, nato pa še v četrtek in petek ob 19. uri v Domu kulture Ormož za vso ostalo občinstvo od blizu in daleč. Dvorana je pokala po šivih, gledalci pa so bili navdušeni. Učenci so v obeh dneh zbrali lepo vsoto prostovoljnih prispevkov, s katerimi si bodo olajšali končno ekskurzijo in seveda valeto, predvsem pa so se naučili, da je v slogi moč, saj so pri igri zares dokazali, da znajo biti izjemno odgovorni in organizirani, predvsem pa, da se pri delu lahko odlično medsebojno povežejo in hkrati zabavajo.

Iz vsebine igre:

Ko se generacija devetošolcev odpravi na zaključni izlet, se sprva zdi, da ne more iti nič narobe. Toda stvari se že na avtobusu začnejo zapletati, vrh pa komedija doživi, ko se razredničarka z učenci odpravi proti hotelu, kjer naj bi prenočili … V lahkotni igri ne manjka besednih iger in situacijske komike, ki jo mladostno popestrijo tudi prve zaljubljenosti …

Marička: Erin Rajh

Gregor: Maj Voršič

Tonči: Luka Mertük

Zdravduh:Hana Potočnjak

Žuža: Nika Šalamun

Menta: Nastja Meško

Nensi: Nina Bezjak

Vanda: Maša Gašparič
Fani: Hana Zajšek
Miha: Matic Petek
Eva: Katja Habjanič
Maja: Nina Bokša
Anča: Lea Husel
Šaš: Aljaž Krabonja
Lizika: Špela Prejac
Šofer: Ivan Borovičkić
Natakar: Jaka Komloš

Delavci: Aljaž Ivanuša, Staš Jurkovič, Roman Mašek, Timotej Zlatnik, Žiga Trop, Žiga Rizman Herga

Šef Tona: Aleš Zemljič

Policist Nace: Domen Ladić

Pomočnik policista: Tadej Arnuš

Jernej: Nejc Korotaj

Ropar: Domen Šošter

ŠEPETALKA: Manja Rajh

KOSTUMOGRAFIJA:  učenci 9. razreda

SCENOGRAFIJA:  Janja Rudolf, prof., Domen Belšak, Andrej Majhen, Miha Komperšak

TEHNIČNA OPREMA: Igor Kaučič, prof.

DRUGI SODELAVCI: Tina Zadravec, prof., Darko Špacapan, prof., Roman Bobnarič, prof.

REŽIJA: Irena Blagovič, prof.

GLASBENA OPREMA: Irena Blagovič, prof.