Spoštovani učenci in starši,

veseli nas, da vam lahko predstavimo maskoto naše šole Zdravka, ki je bil s 155 glasovi izbran izmed 18 predlogov. Predlog izbrane maskote je pripravila Nika Komperšak, učenka  9.a razreda, za kar ji iskreno čestitamo.

Kdo je Zdravko?

Tako kot Ormožani, je tudi vodni bivol Zdravko nekaj posebnega v slovenskem prostoru. Kljub temu, da prihaja iz daljne Indije, je v ormoških lagunah našel svoj dom. Je pogumen, močan, karizmatičen, potrpežljiv in dobrosrčen ter je kot takšen vzor vsem učencem naše osnovne šole. Uživa v gibanju na svežem zraku in v dobri lokalno pridelani hrani. Ker je v Ormožu najbolj priljubljen šport rokomet, je tudi sam odet v barve šolskega rokometnega kluba. V spomin na položeni temeljni kamen za gradnjo slovenske šole leta 1900 ima na dresu številko 00.
Janja Rudolf, prof.