Sejem Altermed, ki poteka v Celju, je namenjen zdravemu načinu življenja. Ljudje se vedno bolj zavedamo pomena zdravega načina življenja in svojih odgovornosti do našega planeta. V skrbi za našo skupno prihodnost se na sejmu predstavljajo tudi EKO šole iz vse Slovenije. Videli smo veliko primerov dobrih praks s področja ekologije in varovanja narave.

V petek, 15. 3. 2019, smo se predstavili na glavnem odru sejma s plesno točko. Učenke plesnega krožka so uprizorile ples, s katerim so izrazile pomen recikliranja odpadnih materialov. Ples nas je ob zgodbi naučil, da lahko iz zavrženih materialov naredimo nove, uporabne stvari.

»Na sejmu je bilo zelo dobro, saj sem tam videla veliko različnih EKO šol, poskusila sem veliko BIO hrane in priporočam še drugim, da si ogledajo sejem.« Tinka Prapotnik

»Všeč mi je bilo opazovati izdelke drugih šol in nastopati na odru.« Maša Rajh

»Na sejmu sem se imela lepo, saj sem videla veliko stojnic z različnimi EKO izdelki«. Zara Neža Potočnik

Sejem nam je dal novo energijo, da delujemo še naprej po EKO smernicah.

zapisali:

mag. Maja Korban Črnjavič,