»Vedno obstaja košček vesolja, ki ga lahko popravimo: to smo mi sami.«

(Gabriel Honore Marcel)

V četrtek, 9. 10. 2020, smo na naši šoli imeli kulturni dan z naslovom Moja poklicna prihodnost. Tematika dneva je povezana z otroškim parlamentom. Učenci so po vzgojno izobraževalnih obdobjih obravnavali različne vsebinske sklope in aktivno sodelovali v delavnicah:

1. VIO: risali so poklice, pripovedovali o poklicih njihovih staršev, preko igre ugibali poklice in oblikovali predstave o delu in poklicih.

2.VIO: pogovarjali so se o delovnih navadah v šoli in doma, razmišljali o svojih močnih področjih in o področjih, ki bi jih bilo potrebno še razvijati ter iskali povezave med znanjem in opravljanjem določenega poklica.

3.VIO: razmišljali so o poklicnih interesih, si predstavljali svojo oddaljeno prihodnost in preko te vizije raziskovali sebe in okolja ter načrtovali naslednje korake karierne poti, poskušali identificirati svoje sposobnosti, veščine in lastnosti.