20. letnico raziskovalnega dela na OŠ Ormož smo zaokrožili z naravoslovnim dnevom Raziskujem danes za jutri, ki je bil v soboto, 11. 4. 2015.

Zjutraj so učenci prisostvovali krajšemu kulturnemu programu, sledila je predstavitev zbornika Vesolje otroških znanj in spoznanj, ki je bil izdan ob 20. letnici sistematičnega raziskovanja na OŠ Ormož. Sledila je kratka predstavitev šestih raziskovalnih nalog, ki so na regijskem srečanju mladih raziskovalcev dosegle zlato priznanje in so se uvrstile na državno tekmovanje. Enaka prireditev je bila namenjena tudi staršem, ki so se učencem pridružili okrog poldneva.

Tekom samega naravoslovnega dneva so učenci z učitelji najprej sami temeljito raziskovali, ponovili osnovne metode raziskovanja in obdelavo podatkov (npr. aritmetična sredina, risanje grafov v programu Excell), nato pa so se jim na šolski zelenici pridružili starši, s katerimi so lahko skupaj raziskovali, ali pa si le-ti ogledali rezultate raziskovanja učencev. Teme raziskovanja so bile zelo raznolike in zabavne:

– Najljubši šport (1. a),

– Spomladanske cvetlice (1. b),

– Bilo je nekoč (2. a, b),

– Raziskovanje planetov, orientacija (3. a, b),

– Vonjam, čutim, vidim (4. a, b)

– Sladkor v sadnih pijačah (5. a, b)

– Analizirajmo anketo (6. a, b)

– Barve, baloni, milo in mleko (7. a),

– Narečne besede, šport (7. b)

– Suhi led (8. a),

– Jajce tako in drugače (8. b),

– Amuleti po svetu (9. a) in

– Zvočni eksperimenti (9. b).

Nosilka naravoslovnega dneva: Mirjana Meško, prof.
IMG_5296 IMG_5298 IMG_5299 IMG_5301 IMG_5303 IMG_5305 IMG_5306 IMG_5307 IMG_5310 IMG_5313 IMG_5316 IMG_5320