Učenci so se v torek zjutraj, ob 8.20, zbrali v jedilnici šole na skupnem uvodu v naravoslovni dan, ki so ga pripravili učenci 5.a.
Po krajšem skupnem uvodu so se v matičnih učilnicah razdelili v skupine (med seboj so se pomešali 1.a in 1.b, 2., 3. in 4. razred, 5., 6. in 7. razred ter 8. in 9. razred).
Vsaka skupina učencev je čez dan obdelala štiri tematske sklope zdravja: gibanje, preventivo, prehrano in higieno.
Skupine so vodili učitelji, ki so povabili tudi nekaj zunanjih sodelavcev. Učenci so uživali, saj je bilo v skupini malo otrok, tema zdravje pa jim je blizu in zanimiva. Z veseljem so kuhali korenčkov sok, pripravljali sadna nabodala, skutni namaz, se gibali na svežem zraku, spoznavali pomen higiene,  se učili pravilnega postopka umivanja rok, spoznavali, kako lahko preprečijo bolezni in se preizkusili v oživljanju, ki ga je demonstrirala dr. Alenka Simonič. Učenci 8. in 9. razreda so se odpravili tudi v Mladinski center Ormož, kjer so si pripravili obrok.
Dan je bil poln energije in dobre volje, kar lahko razberete iz spodnjih utrinkov.

Zapisala: Mateja Brumen Štibler