UČENCI 5.A IN 5.B SMO SE ODPRAVILI NA RAZISKOVALNI RAZGLED V ORMOŠKE LAGUNE

Danes, 23. septembra, smo obiskali ormoške lagune. V rezervatu najdemo različne živali – bivole, ptice, žuželke, kače. Videli smo veliko živali, za katere še sploh vedeli nismo, da obstajajo. Spoznali smo veliko novosti o živali – od kod so, s čim se prehranjujejo. Videli smo tudi različne rastline. Prehodili smo dobrih 10 km ob reki Dravi. Vsekakor smo se imeli zelo lepo, ker smo se družili v naravi in spoznali veliko lepih čudes narave.

Bil je res lep dan, preživet v naravi.

Lili Kosec, 5.a

NARAVOSLOVNI DAN – ORMOŠKE LAGUNE

Dne 23.09.2020 smo se peti razredi odpravili v Ormoške lagune. Odhod izpred šole je bil ob 8.20.

Na poti smo se ustavili pri reki Dravi, si jo ogledali in se odžejali. V nadaljevanju poti smo videli veliko travnikov. Ko smo prišli do cilja, smo si odpočili in pojedli malico. Tam smo si ogledali domove za različne živali. Videli smo tudi bivole, ptice, netopirje, ponija, kozo in žuželke. Vodič nam je povedal tudi različne zanimivosti o teh živalih (npr. Ormoške lagune so ključno postajališče za ptice selivke v Sloveniji). Po ogledu smo se počasi odpravili nazaj do šole. Vrnili smo se ob 12.40.

Pot je bila dolga 10 km. Vreme je bilo sončno in tudi malo deževno.

Bilo je poučno in zanimivo.

Tia Pevec, 5.b