Javna agencija SPIRIT Slovenija v sodelovanju z Ministrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijo spodbujata aktivnosti namenjenih izvajanju aktivnosti za spodbujanje ustvarjalnosti, podjetnosti in inovativnosti med mladimi.

Na Osnovni šoli Ormož smo v času od 25. 9. 2020 do 27. 9. 2020 izvedli naš prvi podjetniški startup vikend. Bivali smo v CŠOD Štrk. Sodelovalo je 32 učencev, ki so bili razdeljeni po ekipah:

1. Ekipa SUPER ŠTIRJE FANTJE
  2. Ekipa NEGA GA
  3. Ekipa ORMOŽANI
  4. Ekipa PODJETNICE
  5. Ekipa FENARCE
  1. Ekipa SMARTBOYS
  2. Ekipa 5 PRIJATELJEV
  3. Ekipa DRAVARCE
  4. Ekipa USTVARJALCI
  5. Ekipa FRIKIČA

Po ekipah je nastalo 10 poslovnih modelov, ki pa seveda iz poslovnih razlogov ostajajo skrivnost. Ekipe so izdelale tudi svoje pitch-e, ki jih bodo učenci predstavili na šolskem tekmovanju v pitch-ingu.

Učenci so bili pri delu zelo marljivi, delovni in uspešni. Za nami je prijeten in kreativen vikend.

Mentorici: Nataša Rizman Herga in Maja Korban Črnjavič