»Odgovor je pogovor« – letošnja rdeča nit tedna otroka nas je popeljala v razmislek o pomenu pogovarjanja in medsebojnega zaupanja. Vse »pametne« naprave, ki jih imamo, ne morejo nadomestiti čara, ki ga doživimo ob pogovoru z nekom, ki nam je blizu, ki mu zaupamo, in ki nam pomaga, ko ga potrebujemo.

Na OŠ Ormož smo začetek tedna otroka posvetili našim najmlajšim učencem. Napočil je čas, da jih sprejmemo v šolsko skupnost učencev. Tej slovesnosti smo bili priča vsi učenci in učitelji OŠ Ormož. Devetošolci so jim ob tem pomembnem dogodku zapisali nasvete, razmišljanja in misli, s katerimi so jim zaželeli vse dobro v času osnovnošolskega izobraževanja in v njihovem nadaljnjem življenju.

Pred vsemi so naši prvošolci izrekli zaobljubo, s katero so se zavezali, da bodo svoj položaj v šolski skupnosti učencev OŠ Ormož zavzeli z vso vnemo in resnostjo. Vsak je prejel vetrnico z natisnjeno zaobljubo, ki jim bo lep spomin na ta veličasten dogodek.

Danes vam obljubljamo,

da bomo pridni

in se bomo lepo obnašali,

da bomo delili veselje,

da bomo spoštovali vse ljudi okoli sebe,

da bomo dobri prijatelji,

da bomo uporabljali besedi prosim in hvala,

da se bomo trudili dobro opraviti svoje naloge,

da bomo ponosni na svoje uspehe,

da se ne bomo pretepali,

da se bomo radi igrali s prijatelji,

da bomo ponosni na svojo šolo.