V petek popoldan, 5. 11. 2021, in v soboto dopoldan, 6. 11. 2021, je potekal na OŠ Ormož Kreativni vikend za učence: Ruski vikend, ki smo ga izvedli ob podpori Društva Slovenija Rusija in Sklada Toneta Pavčka. Prijavljeni učenci od 4. do 9. razreda so skozi sproščeno druženje spoznavali Rusijo in rusko kulturo. V mini tečaju ruščine so spoznali sorodni slovanski jezik, se naučili nekaj ruskih besed, primerjali so slovensko in rusko abecedo, poslušali rusko glasbo in zapeli znano rusko pesem Katjuša ob balalajki, spoznavali so junake ruskih risank, raziskovali so Rusijo kot geografsko deželo in politično državo, pripravljali so varenike in okušali rusko hrano (ruski boršč, plov, piroške, sirnike …). V eni izmed delavnic so si ogledali senčno gledališče in v njem predstavo ruske narodne pravljice Teremok/Domek. Ob tej priložnosti so se imeli udeleženci možnost družiti z naravnimi govorci ruščine, saj so ob učiteljih iz matične šole delavnice izvajali mag. Olga Varlamova, Aleksander Varlamov in Tatsiana Mardziasova.

Izvajalci delavnic: Dušanka Feguš, dr. Irena Kandrič, Nataša Kolar, Metka Lešničar, Tatsiana Mardziasava, Majda Podplatnik Kurpes, Alenka Šalamon, mag. Olga Varlamova, Aleksander Varlamov

Učenci: prijavljeni učenci 4.–9. razreda

Tehnična podpora in snemanje: Igor Kaučič