Projekt GO-CAR-GO se bo izvajal enkrat tedensko po dogovoru z učenci po pouku. V projektu sodelujejo učenci 8. razredov. V okviru projekta bodo izdelovali nadgradnjo gokarta po lastnih zamislih in idejah.

To je projekt v okviru katerega osnovnošolci spoznavajo poklice, ki jih izobražujejo srednje šole ŠC Ptuj. Učenci 8. razreda inovativno nadgrajujejo izdelano podvozje, ki ga za vse prijavljene ekipe izdela ŠC Ptuj. Ob izdelavi ekstramobila učenci razmišljajo o ekonomsko-marketinškem vidiku samega vozila,  bio-tehničnem (varstvo okolja, razgradnja materiala), elektro-mehatronskem ter strojno-tehničnem vidiku. Z izdelanimi ekstramobili se predstavijo vse sodelujoče ekipe, ker pa se je mogoče s temi avtomobili tudi voziti, je za učence organizirano tekmovanje v treh disciplinah (vožnja med stožci, paralelna vožnja, merjenje zavorne poti). Strokovna žirija izbere najboljše (po strokovni plati) in najbolj všečne ekstramobile.

Učenci se v mesecu maju udeležijo tekmovanja v ŠČ Ptuj. Nato pa gokart pustijo na razstavi v Qlandiji na Ptuju.

Učenci se bodo udeležili tudi nagradne strokovne ekskurzije, če bo organizirana.

Koordinator: Igor Kaučič